Jdi na obsah Jdi na menu
 


Shongololo Express - The Southern Cross (poznávací zájezd)

15. 11. 2009

 

Shongololo Express - The Southern Cross

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Země: Botswana, Jihoafrická republika, Mosambik, Svazijsko, Zambije, Zimbabwe

Lokalita: Dle popisu

Místo: Dle popisu

Možné délky zájezdu: 19 dní

Možné typy stravování: snídaně

Slevy pro děti do: žádná sleva

 

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet do Johannesburgu.

2. den JOHANNESBURG

Přílet do Johannesburgu v dopoledních hodinách. Krátká prohlídka města, případně návštěva Golden Reef City nebo jiné zajímavosti města. Následuje transfer do hotelu, ubytování a večeře (v ceně). Nocleh v Johannnesburgu.

3. den PRETORIE - SOWETO

Pretorie "město Jakarand" je hlavním městem Jižní Afriky. Navštívíte Union building, dům Paula Krugera, památník Voortrekerů a další zajímavá místa. V Sowetu uvidíte dům Nelsona Mandely a památník Hectera Petersona.

4. den SVAZIJSKO

Nejprve projedete přírodní rezervací Hlane a poté navštívíte další zajímavá místa této hornaté země. Mezi ně pat­ří například Svazijské muzeum umění a královská vesnice.

5. a 6. den MAPUTO - MOSAMBIK

Značný vliv portugalského živlu a noční život na břehu Indického oceánu - tako­vé je Maputo. Návštěva nádraží, navrže­né­ho samotným Eiffelem, katolické katedrály a Casa do Ferro - neobvyklé stavby složené z kovových částí. Možnost výletu na ostrov Xefina na domorodém plavidle s grilováním ryb.

7. a 8. den KRUGERŮV NP - JAR

Jeden z největších národních parků svě­ta je domovem tzv. velké africké pětky (lev, slon, nosorožec, buvol a leopard) a mnoha dalších druhů savců, plazů, ptáků. Návštěva parku s přenocováním jistě překoná Vaše očekávání.

9. den PANORAMA ROUTE - JAR

Tato cesta povede nejkrásnějšími místy JAR se zastávka­mi u kaňonu řeky Blyde River (přezdívanému Grand Canyon Ariky), na vyhlíd­ce Gods Window, u vodopádů Mac Mac a ve starém zlatokopeckém městečku Pilgrims Rest.

10. den SOUTPANSBURG - VENDA - ­JAR

Krajinou baobabů dojedeme k jezeru Jundazi - spirituálnímu místu lidí kmene Venda, navštívíme oblast, kde se pěstuje čaj a poobědváme ve městě Thohayndu. Odpoledne návštěva ovocné farmy a do­mo­rodé vesnice Tshakhuma s ukázkami řezbářských řemeslných dovedností domorodců.

11. den VELKÁ PEVNOST ZIMBABWE

Tato 700 let stará, po egyptských pyra­midách největší kamenná stavba Afriky, jejíž původ je přisuzován starověkým Féničanům či Římanům, je dodnes záhadou pro archeology. Během procházky mezi ruinami ucítíte atmosféru tohoto tajemného místa.

12. den BULAWAYO - NP MATOBO

Prohlídka koloniálního městečka Bula­wayo, poté návštěva "Umělecké galerie či žulových pomníků", jak se často říká skalním útvarům v srdci Matobské vrchoviny. Nad tímto místem, kde je pohřben i Cecil John Rhodes, krouží páry vzácných orlů černých. Možnost grilování pod širým nebem.

13. den MLIBIZI A ZAMBEZI

Návštěva domorodé vesnice kmene Ndebele a Tonga. Poté se přesuneme do scénické oblasti řeky Mlibizi a Zambezi, kde se projedeme lodí do Sloní zátoky.

14. den NP HWANGE - ZIMBABWE

Celodenní výlet do NP Hwange, rezervace s největší populací buvolů a slonů na území Zimbabwe. Navštívíte Devil's Gorge, roklinu mezi vodopády a jezerem Kariba, po kterém se též projedete lodí.

15. den LIVINGSTONE - ZAMBIE

Na opačném břehu řeky Zambezi Vás čekají rezervace Mosi a Tunya, známé populací nosorožců, i samotné městečko Livingstone, kde navštívíte místní školu a Livingstonovo muzeum, před nímž stojí od roku 2005 i busta českého cestovatele Emila Holuba.

16. den NP CH­O­BE - BOTSWANA

Návštěva unikátní přírodní rezervace nacházející se v deltě řeky Chobe, v níž žijí největší stáda slonů a zeber na světě.

17. den VIKTORIINY VODOPÁDY

Domorodci je nazývali "voda stoupající vzhůru",, legendární objevitel David Livigstone byl jimi ohromen. Podniknete procházku deštným pralesem k samotným vodopádům, návštěvu domorodé vesnice a domorodého trhu.

18. den ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště, odlet do Prahy.

19. den PŘÍLET DO PRAHY

Změna programu vyhrazena!

 

Shongololo express The Southern Cross (Jižní kříž) => patří k nejstarším a nejznámějším vlakům svě­ta. Na jeho palubě zažijete do­bro­­družnou výpravu za nejkrásnějšími místy Botswany, Zambie, Zimbabwe, JAR, Mosambiku a Svazijska. Ubytování je zajištěno v po­hodlných kajutách ve speciálně upravené vlakové soupravě, v níž nechybí jídelna, společenská místnost, bar či restaurace. Přejezdy probíhají většinou v noci. Výlety dané programem jsou organizovány ve 12-ti místných vozech s profesionálním prů­vodcem a řidičem.

 

Základní cena zahrnuje:

 • leteckou přepravu
 • 1x noc v 3* hotelu v Johannesburgu po příletu
 • transfery
 • ubytování v kupé kategorie COMODORE zahrnuje snídaně a večeře (bez nápojů)
 • výlety dané programem zájezdu včetně vstupů do národních parků a rezervací
 • českého průvodce (min. 8/max. 10 osob)

 

Základní cena nezahrnuje:

 • letištní taxy
 • vízum do Mosambiku 30,- USD (na místě)
 • vízum do Botswany (před odletem)
 • vízum do Zimbabwe 30,- USD (na místě)
 • vízum do Zambie cca 50,- USD (na místě)
 • turistický odletový poplatek v Zimbabwe 30,- USD (na místě)
 • fakultativní výlety a speciální aktivity nad rámec programu (seznam na vyžádání)
 • obědy, spropitné

 

Ceník:

Ubytovací kapacita: jednolůžkový  pokoj.

Typ ubytování: hotelový pokoj.

Doprava: letecky (odlet Praha, návrat Praha) - turistická třída.

Délka zájezdu: 19 dní - včetně dopravy, 16 nocí.

Stravování: snídaně

K odletu a příletu je zajištěna přeprava autobusem z následující nástupních míst za jednotnou cenu (viz ceník): Brno, Frýdek-Místek, Hranice, Humpolec, Jihlava, Karviná, Nový Jičín, Opava, Olomouc, Ostrava, Pelhřimov, Prostějov, Přerov, Vyškov.

Dospělá osoba: 164 990,-

Povinný příplatek za jednolůžkový pokoj: 11 600,-

Příplatek za cestovní pojištění Standard: 1 490,-

Příplatek za cestovní pojištění Optimal: 2 420,-

Doprava z vybraného nástupního místa - za osobu: 700,-

 

Ubytovací kapacita: 2lůžkový pokoj

Typ ubytování: hotelový pokoj.

Doprava: letecky (odlet Praha, návrat Praha) - turistická třída.

Délka zájezdu: 19 dní - včetně dopravy, 16 nocí.

Stravování: snídaně

K odletu a příletu je zajištěna přeprava autobusem z následující nástupních míst za jednotnou cenu (viz ceník): Brno, Frýdek-Místek, Hranice, Humpolec, Jihlava, Karviná, Nový Jičín, Opava, Olomouc, Ostrava, Pelhřimov, Prostějov, Přerov, Vyškov.

1. a 2. dospělá osoba: 164 990,-

Příplatek za cestovní pojištění Standard: 1 490,-

Příplatek za cestovní pojištění Optimal: 2 420,-

Doprava z vybraného nástupního místa - za osobu: 700,-

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář